off
Prijava
Uporabnik

Geslo

Niste še član?
Kliknite tukaj da se registrirate.

Ste pozabili vaše geslo?
Oddajte prošnjo tukaj.
Sponzorji

Prisotni uporabniki
Prisotni gostje: 5
Ni prisotnih članov.

Registrirani člani: 2,705
Najnovejši član: andrejc

Forum
Hyundai klub Slovenija | Splošno - Javni del | Splošna debata
Avtor Getz imobilizator?
Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Sporočila: 279
Oddan 17.03.2010 06:58
Evo, evo, prva težavica, ni velika zna biti pa na trenutke moteča... dogaja se mi da mi avto ne vžge, ključ dam notri obrnem, vergla in nič, potegnem ven, počakam nekaj sekund, dam nazaj, verglam in vžge normalno. To se dogaja pri hladnem kot tudi toplem motorju, vendar zelo neredno... recimo ene 10x vžge normalno, potem pa se pojavi motnja. Je imel kdo že podobno težavo? Nekako sumim, da se koda z ključa ne prebere čisto ok. Enaka težava se pojavi tudi če uporabljam rezervni ključ. Kaj točno se to menja, celo ključavnico? Nekdo mi je omenjal neko antenco.....

Hvala, lp

Avto z šibkim motorjem je kot sex z kondomom - sej je, ni pa užitek!
Pošlji privatno sporočilo
Avtor RE: Getz imobilizator?
RejZoR
Član

Uporabnikov avatar

Sporočila: 795
Oddan 17.03.2010 07:10
Kolk star imaš akumulator? Men je delal isto, s tem, da sem ga zamenjal takoj, ko mi je naredil to. Je pa tud res, da je bil še prvi akumulator...

Hyundai i30 FL | Life Edition | 1.4 DOHC CVVT | 109HP | Once Hyundai, always Hyundai smiley
Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 17.03.2010 07:16
RejZoR je napisal:
Kolk star imaš akumulator? Men je delal isto, s tem, da sem ga zamenjal takoj, ko mi je naredil to. Je pa tud res, da je bil še prvi akumulator...

Še vendno imam prvi akumulator, star je 3 leta. Ne vem če bi bilo to problem, je bil avto pred kratkim na servisu, kjer naj bi ga kontroliral in baje je ok.

accim
Član

Uporabnikov avatar

Sporočila: 1603
Oddan 17.03.2010 07:27
Mislim, da si pravilno ugotovil, sem ubistvu 98% prepričan, da gre za imobilizator. Jaz mam podoben problem na i30-ki včasih. Sprva sem mislil, da je ključ, potem sem vzel drugega, pa se je čez čas ponovilo. Gre se za tisto "antenico" kot praviš, možno pa da sta oba ključa fuč. Pojdi na servis, verjetno ti bodo najprej ponovno programirali oba ključa, če ne bo pomagalo, pa bodo menjali tisto antenico..nevem pa ali se menja še kaj dodatno..da nebo kaj v stilu..to se lahko menja, samo če se zamenja to in to..

Sicer pa, ko daš kontakt poglej ali ti utripa tista oranžna lučka za imobilizator oz ali je sploh ni - pač ko ti avto ne vžge. Če se eno od teh dveh zadev dogaja, potem je problem v imobiliz. (pač ključ ali antena). Če pa recimo lučka ob kontaktu gori in gori recimo ob zaganjanju (brez utripanja itd), avto pa vseeno ne zažene, potem je vzrok nekje drugje.

Sicer pa..če je imobilizator in ti ne vžge, daj ključ ven, počakaj nekih 10 sek., da se zadeva "resetira" in probaj spet. Skoraj 100% ti ga bo v drugo zagnal. Se pa dogaja kot praviš neglede na temp, dan,.. Meni se recimo to zgodi 2x v mesecu, pa nikakor ne utegnem na servis, da poštimajo. Maš mogoče še vedno garancijo?

Uredil accim na 17.03.2010 07:29
http://www.flickr.com/photos/accim85/ Pošlji privatno sporočilo
Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 17.03.2010 07:36
Bom še malo bolj pozoren na to lučko.. sicer se mi zdi da je nisem videl utripat, ampak zagotovo ne bom trdil. Bral sem v navodilih, da se da to kodo tudi ročno vnesti, v primeru da koda ključa popolnoma odpove in imaš nato 30 sec. časa da ga vžgeš. Kar je verjetno ok, če veš kakšna je ta koda.

Sicer pa tako kot si napisal, ko dam ključ ven, malo počakam, nato še enkrat zaverglam vžge normalno. Se mi je pa tudi že zgodilo, da sem moral to narediti 2X ali 3X preden je vžgal. Potem pa nekaj časa vžiga normalno.

accim
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 17.03.2010 08:26
Kritik je napisal:
Bom še malo bolj pozoren na to lučko.. sicer se mi zdi da je nisem videl utripat, ampak zagotovo ne bom trdil. Bral sem v navodilih, da se da to kodo tudi ročno vnesti, v primeru da koda ključa popolnoma odpove in imaš nato 30 sec. časa da ga vžgeš. Kar je verjetno ok, če veš kakšna je ta koda.

Sicer pa tako kot si napisal, ko dam ključ ven, malo počakam, nato še enkrat zaverglam vžge normalno. Se mi je pa tudi že zgodilo, da sem moral to narediti 2X ali 3X preden je vžgal. Potem pa nekaj časa vžiga normalno.

Verjetno ti potem sploh ni gorela, če ni utripala, kar je tudi znak za imob. Utripanje bi sigurno, kot praviš opazil, če pa lučke ni, pa človek niti ne pomisli..

Glede ročnega vnosa, pa nebi vedel točno, v svojih navodilih nisem našel tega. Se pa spomnim pri nekem drugem avtu, da so bile neke fore z obračanjem ključa določeno število krat.. Možno da o tem govoriš?

Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 17.03.2010 08:39
@acim: ja točno o tem govorim.... menjaš položaj med odklenjenim volanom in kontaktom, obrati ključa pomenijo številko, recimo da je prva številka kode 4 ga moraš 4x tako obrnit, potem malo počakaš, vneseš drugo številko.... samo kodo moraš vedet smiley
No kakorkoli, bom pozoren na lučko in poročam kaj smo uspeli rešit.

Templar
Moderator HKS

Uporabnikov avatar

Sporočila: 1440
Oddan 17.03.2010 09:26
Ti imobilizatorji se na veliko hyundaih pokazujejo kot težava. Problematični so avtomobili po letu 2001, največkrat pa vidim na forumu da gre za Santa Fe, Tucson in Accent. Ima pa oče od punce te probleme na Matrixu. Avtomobil sicer nima veliko km ima pa veliko vžigov zaradi kratkih relacij sumim, da se ta težava pojavlja po določenem številu vžigov.

Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 18.03.2010 19:02
Evo malo update-a. Sem bil pozoren na to lučko in res je, sploh se ne prižge. Sedaj vem da ga nima smisla zaganjat. V drugem, ali tretjem poskusu se ponavadi ta lučka imobilizatorja prižge in takrat avto vžge normalno. Sem zmenjen v ponedeljek na servisu, tako da bom poročal kako in kaj smo uspeli rešiti ter seveda za koliko denarja.

accim
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 18.03.2010 21:07
Kul finger

Oz. ni kul, je pa kul da veš na čem si..

Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 23.03.2010 06:53
No evo, bil na servisu. Nekaj naj bi anteno imobilizatorja mazali (ne me spraševat zakaj se antene maže in z čim) in sedaj naj bi bilo ok. Plačal sem okoli 24 EUR, upam da bo sedaj bolje. Sicer pa so mi rekli da je to prva stvar ki jo naredijo, ker je cenejša in ponavadi pomaga, če pa bi se težava nadaljevala, pa menjajo to anteno.
Upam da sem opravil z imobilizatorjem.

LP

accim
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 23.03.2010 07:41
Hm..zanimivo. Upajmo da to reši problem smiley

boris85
Član

Sporočila: 35
Oddan 26.11.2011 09:33
zdravo...glede na to da se je na mojem i30 pojavil enak problem me zanima če si problem rešil z mazanjem ali si mogel menjati antenco. stvar je nadležna, saj je vsak navajen da se vsede v avto, vžge in odpelje. smiley hvala za odgovor in hvala accim-u za link do tega problema
Kritik
Član

Uporabnikov avatar

Oddan 28.06.2012 07:43
Uh, malo stara tematika, ampak evo malo updejta... spet sem imel problem z tem imobilizatorjem, ker se po kakšen letu spet ni prižigala lučka. Sem peljal na servis, so menjali to antenco in sedaj je ok. Strošek te antence je okoli 45 ojrov + delo. Upam da bo naslednjih nekaj let mir smiley

Lp

mrTwelveTrees
Član

Sporočila: 2014
Oddan 29.06.2012 07:05
to srranje je skor pri vseh hyundajih... shooting
perc
Član

Sporočila: 1461
Oddan 16.07.2017 10:23
Kdo ve, kje bi dobil Imobilizator za Elantro 2001? Ker lih z avtovleko ne bom vlačil na servis, ker mam avto za po gozdu. (nerigistriran)

-->

8138733 Unikatnih obiskov             Design by Boštjan S.